Co warto zobaczyć będąc w Dani?

Dania to dla przeciętnego Polaka kraj kojarzący się z Wikingami, wędzonymi rybami, maślanymi ciastkami oraz klockami lego i ewentualnie sławnym bajkopisarzem Hansem Christianem Andersenem. Jednakże dania to bogata i bardzo ciekawa kultura i historia, a także wiele interesujących miejsc, gdzie będą się doskonale bawić zarówno dzieci jak i dorośli.

Jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Danii jest park rozrywki Legoland, w którym wszystko zbudowane jest z małych klocków Lego. Wizyta w tym miejscu jest niezapomnianym przeżyciem dla każdego dziecka, jednak i dorośli poddają się tutejszemu nastrojowi i bawią się wyśmienicie. Dania obfituje we wspaniałe parki rozrywki – kilka z nich znajduje się w stolicy tego kraju.

Jednym z nich są Ogrody Tivoli, które działają nieprzerwanie od 1843 r. Ten park jest drugim najstarszym parkiem rozrywki na świecie. Warto tutaj przyjść chociażby dla najwyższej na świecie karuzeli – jej najwyższy punkt ma 80 metrów. W czasie przejażdżki na niej można podziwiać panoramę Kopenhagi. Jeśli już jesteśmy w Kopenhadze koniecznie musimy udać się do portu i zrobić sobie zdjęcie z syrenką, która strzeże wejścia do portu.

Jeśli mamy więcej czasu możemy udać się w podróż śladami wielkiego bajkopisarza jakim był bez wątpienia Hans Christian Andersen. Swoją podroż możemy rozpocząć w Kopenhadze a później udać się do Odense na Fionii, gdzie wychowywał się autor.

Zanim ruszysz dalej z artykułem, nie zapomnij, że piękne miejsca znajdują się także w Polsce. Wystarczy, że odwiedzisz Śląsk, o którym piszemy na https://www.wklobucku.pl, żeby się o tym przekonać.

Dania to także miejsce gdzie legendy łączą się z rzeczywistością. W wielu miejscach możemy posłuchać legend, które mówią o dokonaniach wielkich władców i zobaczyć zamki, w których żyli na wpół legendarni królowie. Jednym z takich miejsc jest zamek Kronborg, w którym Szekspir umieścił akcję jednego z największych dramatów – Hamleta.

W duńskich muzeach możemy przekonać się jak bogatą kulturę mieli Wikingowie, że nie byli to tylko prości barbarzyńcy, którzy bezmyślnie łupili to co wpadło im w ręce. To przecież oni jako pierwsi dopłynęli do Ameryki dzięki rozwiniętej nawigacji. Muzea oferują możliwość zobaczenia tak zwanych długich łodzi, które co jakiś czas odkopywane są w czasie prac archeologicznych.