Hiszpania mniej znana – Cangas de Onís

Hiszpania to piękny kraj, któremu biura podróży poświęcają sporo uwagi. Wycieczki do Barcelony, wczasy na Costa del Sol – oto oferty, z jakimi spotkamy się najczęściej. A gdzie mogą się wybrać te osoby, które chcą poznać mniej znane oblicze Hiszpanii? Dla nich nie lada gratką może okazać się wizyta w Cangas de Onís – miejscowości wypoczynkowej, będącej najlepszym punktem wypadowym na teren masywu Picos de Europa.

O terenie Asturii

Cangas de Onís leży na terenie Asturii – krainy historycznej, która leży w północnej części Hiszpanii. Dawniej miasto to było stolicą Księstwa Asturii, dziś jest spokojnym ośrodkiem turystycznym, znanym i cenionym przez miłośników górskich wypraw oraz cennych zabytków. Co warto tu zobaczyć?

O największych atrakcjach turystycznych tego miejsca artykuł pojawił się już na portalu podróżniczym www.infopodroze.pl. Dlatego wiemy, że spacer po Cangas de Onís może się dla wielu z nas okazać ciekawą lekcją historii. Jednym z najciekawszych i najbardziej charakterystycznych zabytków na terenie miasta jest Most Rzymski, wzniesiony w XIV wieku. Warto też zwiedzić romański kościół Iglesia de Santa Cruz, mogący się pochwalić historią sięgającą VIII wieku oraz kościół pod wezwaniem Zwiastowania Pańskiego, którego charakterystyczna sylwetka skutecznie przyciąga uwagę.

A co można zobaczyć w najbliższej okolicy?

Kto znajdzie tanie noclegi w Cangas de Onís, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki po pobliskim parku narodowym. Urzeka on górską scenerią, gęstą siecią szlaków turystycznych oraz przyrodniczymi skarbami, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi. Warto też wybrać się do sanktuarium w Covadonga oraz Minas de Buferrera – starej kopalni rtęci, manganu i żelaza. Dla tych, których interesuje historia, nie lada gratką stanie się z kolei jaskinia Cueva del Buxu, znana z prehistorycznych malunków.