Albania coraz częściej wybieranym kierunkiem! Czym, kusi turystów?

Położona pomiędzy uwielbianą przez turystów Grecją i Chorwacją, zdawała się nieco niedoceniana. Tymczasem Albania to prawdziwy turystyczny diament! To kraj o pięknym krajobrazie, który oferuje wszystko, co niezbędne do błogiego wypoczynku. Do tego charakteryzuje się dużą gościnnością i doskonałą tradycyjną kuchnią. Jest miejscem, które można wprost pokochać. Czego, dokładnie możemy spodziewać się po Albanii? Jaka pogoda i atrakcje czekają na turystów?

Pogoda w Albanii, czyli na, kiedy zaplanować wypoczynek?

Albania położona jest w klimacie śródziemnomorskim. Oznacza to, że ma długie, ciepłe i suche lata oraz umiarkowaną zimę. Najwyższych temperatur powierza, jak i wody można spodziewać się w lipcu i sierpniu. Wspaniała, wakacyjna pogoda w Albanii zaczyna się jednak już w czerwcu i towarzyszy co najmniej do końca września. To właśnie w tym okresie najlepiej zaplanować swoją wycieczkę do Albanii.

Najpopularniejsze kurorty w Albanii!

Jaki region najlepiej wybrać w Albanii na wypoczynek? O tuż jest kilka szczególnie lubianych kurortów, które są świetnie przygotowane na ugoszczenie turystów. Do nich przede wszystkim należy Durres, czyli tętniące życiem miasto nad Adriatykiem. W tym miejscu zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie. Piękne, piaszczyste plaże, sporty wodne, miejskie atrakcje i zachwycające zabytki są, tym czego można spodziewać się na miejscu. To idealny kurort w Albanii na błogi odpoczynek, jak i nieco aktywności oraz ciekawą lekcję historii. Dużą popularnością cieszy się także kurort Saranda! Również ma świetne warunki na plażowanie, jak i dysponuje bogatą ofertą rozrywkową. Posiada urokliwe plaże z widokiem na grecką wyspę Korfu oraz znane i zachwycają zabytki. Naturalną perełką tego regionu jest źródło Blue Eye, które warto zobaczyć osobiście.

Znajdź wymarzone miejsce na rodzinne wakacje z profesjonalną pomocą portalu www.infopodroze.pl!

Największe atrakcje w Albanii!

Albania dysponuje zarówno atrakcjami typowo miejskimi, wieloma historycznymi pozostałościami, jak i walorami naturalnymi. Jest Państwem wielu kontrastów! Warto odwiedzić jej stolicę, czyli Tiranę oraz zachwycające miasteczka nadmorskie. W Albanii możemy zwiedzać stare zamki, wypocząć nad lazurowym morzem lub błękitnymi jeziorami. Warto też wspomnieć o regionie górskim, który ma swój niepowtarzalny klimat. Będąc, w Albanii warto odwiedzić miasteczko Szkodra i zwiedzić zamek Rozafa. Historycznie ciekawym punktem jest osada Burint oraz Apollonia. Wspaniałych zabytków możemy doszukiwać się także na klimatycznej starówce w Beracie. Do tego Turyści chętnie odwiedzają Amfteatr w Durres. Perełkami naturalnymi Albanii jest Jezioro Ochrydzkie oraz Komana, a także wąwóz rzeki Osum.