Tureckie Artvin i jego okoliczne atrakcje

Turcja może oczarować swą różnorodnością. Tu każdy region na swą specyfikę i niepowtarzalny charakter. Ci turyści, którzy postanowią urządzić wycieczki po wybrzeżu Morza Czarnego, na brak wrażeń i atrakcji z pewnością narzekać nie będą. W gronie miejscowości godnych odwiedzenia w czasie takiej wyprawy, znajduje się Artvin. Tu można już poczuć klimat Zakaukazia, a wpływy gruzińskiej kultury są tu już doskonale widoczne.

Zwiedzanie Artvin

Okolice Artvin znane są nie tylko ze swego specyficznego charakteru, ale i ze wspaniałych zabytków. Są to w większości obiekty sakralne, które powstały między IX a XI wiekiem. Artvin, ze względu na dobre zagospodarowanie oraz łatwość, z jaką można tu zarezerwować noclegi, jest najlepszą bazą wypadową dla osób pragnących zapoznać się z tymi perełkami dawnej architektury. Po zapoznaniu się z treściami na stronie odkrywca.com.pl wiemy również, że turystów przyciągają tu liczne festiwale sztuki, w czasie których główną atrakcją okazują się bezkrwawe walki byków. Kuszą też wspaniałe okolice, znane z pięknych jezior i wodospadów.

Zabytki w Artvin, które warto zobaczyć

W gronie tych zabytków, które w czasie wycieczki w rejonie Artvin koniecznie trzeba zobaczyć, znajduje się klasztor Hahuli. Swego czasu był to jeden z najpiękniejszych gruzińskich klasztorów. Obecnie pełni rolę meczetu. W dalszym ciągu zachwyca jednak doskonałym stanem i pięknem, dzięki czemu stał się wielką atrakcją dla zwiedzających tę część Turcji turystów. Z podobną atrakcją można się spotkać w Osk Vank. I tu ciekawy klasztor z X wieku został zamieniony na meczet. To kolejny obiekt, który mimo swej długiej historii zadziwia doskonałym stanem oraz unikalnym pięknem.

Dość słaba popularność tureckich wybrzeży Morza Czarnego sprawia, że turystyka rozwija się tu powoli. Wycieczki po tej części kraju utrudnia słaba komunikacja oraz brak punktów informacji turystycznej. Dla miłośników historii, pięknych widoków i niebanalnych atrakcji jest to jednak teren wyjątkowy. Tu Turcja pokazuje swe mniej znane oblicze, a niezwykła różnorodność regionu może zachwycić każdego.