Góry Wałbrzyskie: co warto zobaczyć?

Dla tych, którzy chcą się cieszyć aktywnym wypoczynkiem na łonie natury oraz wspaniałymi widokami, urlop w Górach Wałbrzyskich może się okazać rewelacyjną propozycją spędzenia wonnego czasu. W tej części Dolnego Śląska czeka na gości dobrze rozwinięta baza noclegowa oraz gęsta sieć szlaków turystycznych, pozwalających na zaplanowanie niejednej górskiej wycieczki. Gdzie warto się wybrać?

Góry Wałbrzyskie to wiele pięknych zakątków oraz atrakcji, którym warto poświęcić swój czas. Z pewnością warto wdrapać się na Borową – najwyższy szczyt tej grupy górskiej, mogący się pochwalić nowoczesną wieżą widokową oraz wspaniałymi widokami. W czasie wycieczki po Górach Wałbrzyskich nie można też pominąć Masywu Chełmca, doskonale widocznego z Wałbrzycha, oraz charakterystycznego Masywu Trójgarbu, na którym w ostatnim czasie również wzniesiono wieżę widokową. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że miłośnicy pięknych panoram w czasie wycieczki po Górach Wałbrzyskich nie będą mogli narzekać na nudę.

O najpiękniejszych miejscach w górach przeczytasz na www.goryinfo.pl.

Góry Wałbrzyskie to również moc przyrodniczych atrakcji oraz ciekawych miejscowości, w których czekają i tanie noclegi, i cenne zabytki. Gdzie warto się wybrać? Dla tych, którzy spędzają urlop w Górach Wałbrzyskich, ciekawym celem krajoznawczej wycieczki będzie Wałbrzych. Godnym polecenia miejscem jest też Jedlina Zdrój oraz Stare Bogaczowice. Wielu wrażeń mogą też dostarczyć spacery po terenie Szczawna-Zdroju. To sąsiadujące w Wałbrzychem uzdrowisko ma się czym pochwalić, a wypoczynek na jego terenie każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.