Wielu podróżników, którzy pasjonują się turystyką i wyjazdami, za cel podróży, którą muszą zaliczyć przed śmiercią stawiają sobie podróż do Birmy.

Te w sumie niebezpieczne tereny, przyciągają ludzi z całego świata ogromem zabytków, pięknymi krajobrazami i tropikalnym klimatem. Jest to kraj trudno dostępny przede wszystkim ze względu na swoją sytuację polityczną - rządzony jest przez wojsko i panuje tam dość mocny reżim. Nie wszystkie tereny są udostępnione do zwiedzania, a turystyką również trzęsie wojsko. Dlatego wybierając wycieczkę objazdową do Birmy jako cel wakacyjnej podróży warto wspierać lokalne społeczności korzystając na przykład z prywatnych, mniejszych hoteli, czy prywatnych środków transportu, bo jeśli wybierzemy coś bardziej publicznego pieniądze trafią do rządu twardej ręki.

Jednak miejsca udostępnione dla turystów, są bardzo warte zobaczenia. Na przykład jednym z takich obiektów może być Świątynia Mahamuni, czyli w tłumaczeniu Świątynia Wielkiego Mędrca. Jest to buddyjska świątynia, do której odbywa się szereg pielgrzymek każdego roku. Znajduje się ona w części południowo-wschodniej Birmy. W świątyni zlokalizowany jest wielki posąg buddy, wykonany z brązu. Jest on największą figurą tego bóstwa w całym kraju. Ma on bogatą historię, ponieważ dopiero w 1784 roku po wielu próbach udało się go wywieźć do Birmy, wcześniej znajdował się w Arakanu, czyli zupełnie innym stanie Birmy niż stoi w tej chwili.

Kolejnym ciekawym miejscem może być Pindaya Caves, czyli miasto w zachodniej części Birmy. Zasłynęło ono przede wszystkim wapiennymi jaskiniami, w których znajduje się tysiące wizerunków buddy, na ścianach. Jest to zdecydowanie miejsce warte zobaczenia, ponieważ nigdzie w Polsce nie znajdziemy jaskini, w której wyrytych jest aż tyle religijnych symboli, gromadzonych tam i konserwowanych przez lata. Jest to zdecydowanie ewenement na skalę światową.

Gdzie szukać inspiracji i opisów ciekawych miejsc w Birmie? Z pewnością na stronie Biura Podróży Ex Oriente Lux - exorientelux.pl.

Fotografie:

turystyka

wyprawy

wakacje

azja